Tuz Korozyon Test Kabinleri    CORROSIONBOX  DİK  TİP       400LT. TUZ KOROZYON KABİNİ 
CORROSIONBOX YATAY TİP
1000LT. TUZ KOROZYON KABİNİ 
.............................................................................................................................................................................

                       
                           COFOMEGRA TUZ KOROZYON KABİNLERİ 

  • 50180 method A1/A2/A3 AS 2331 method 3, ASTM B117, ASTM B287, ASTM B368, ASTM D1735, ASTM G43, ASTM G85 A3 ve diğer  pekçok norma uygun olarak tuz korozyonu, yoğuşma, çevrimsel  tuz korozyon testlerini gerçekleştirir.

  • İtalyan üretimi 400lt, 600lt ve1000lt iç hacımlı seçeneklere sahip dik tip ya da yatay tip olarak iki farklı tasarımda önerilebilir.

  • 10mm kalınlıklı polipropilen'den mamul kabin kasası, iki kez insüle edilmiş  olup, kolay açılabilen geniş cam kapağa sahiptir. Opsiyonel olarak  aleve dayanıklı kabin gövdesi  önerilebilir.

  • Tuz korozyonu testinde kabin ortasındaki nozül aracılığı ile  ortam tuz/su karışımı ile sislendirilir.
  • Yoğuşma testinde kabin alt bölmesi 40degC ısıtılmış su ile doldurularak, ısıtıclar sayesinde yoğuşma testleri gerçekleştirilir.
  • Korozyon kabinleri  sadece sıcaklık ve süre ayarı yapan  "Basic"  model dijital  kontrol ünitesi ve ek olarak sıcaklık, süre, çevrim gibi 15 farklı test programlaması yapabilen, RS232 çıkışlı,  LCD tip "Enhanced" modeli ile önerilebilir.


                                      
 "BASIC"  TİP KONTROL                   "ENHANCED"  TİP KONTROL         KOROZYON KABİNİ ARKA PANEL
          ÜNİTESİ                                              ÜNİTESİ                                   GÖRÜNÜŞÜ